Elma cipsi atıştırmalık olarak oldukça pratiktir. Zararlı ürünler yerine çocuklarınıza da gönül rahatlığı ile verebileceğiniz besleyici ve sağlıklı ürünlerdir. Cips formu ve lezzetli oluşu hem yerken size zevk verirken hem de diyet içinde geçen zorlu zamanlarda kalori oranının oldukça az olması ve hazmı arttırması vücudunuza olan faydalı ürünlerimiz ile siz müşterilerimizin hizmetinizdeyiz.

 

Elma cipsi üretimi sırasında yaklaşık olarak ürünün %10 ağırlığı kaybolur bunun sebebi de üründeki su oranının kurutma sırasında kaybolmasıdır. Daha net açıklamak gerekirse yaklaşık olarak 10 kg elmadan 1 kg elma cipsi üretebilirsiniz. Evinimizde de elma cipsi elde edebilirsiniz. İnce ince keserek sadece cips ve kurutmak için üretilen fırınlardan evinizde mevcut ise fırın tepsisine dizip kendi ayarı olan 57 derecede yaklaşık olarak 20 saat içerisinde güzelce kurutulacaktır. Ancak süre değişebilir o yüzden kontrolünüz altında olmasını öneririz. Kurutucu fırınınız yoksa da çözüm önerimiz fırın tepsisi üzerine meyve dilimleri yerleştirilir 70 derecede kapağı açık şekilde yaklaşık 22 saat çalıştırmanız gerekmekte kapağın açık olma sebebi ise var olan nemin fırın içerisindeki nemi dışarı atarak cips formuna gelmesini sağlamaktır. Verilen tariflerdeki değerler farklılık gösterebilir bu nedenle kontrolünüz altında olmasını ve sürekli olarak kontrol etmenizi öneririz.

Meyve cipsleri kurutma esnasında var olan suyunu kurutma sırasında kaybeder ve meyvelerdeki var olan değerlerinin özü cipslerin içerisinde bulunmaya devam etmektedir. 

Elma cipsleri sizlere ulaştırmamızdaki amaç günümüzde oldukça yaygın olan zararlı atıştırmalıklar yerine vücuda faydalı olan pratik sağlıklı atıştırmalıkları yaygın hale getirerek kendimize yaptığımız kötülüğü sona erdirmektir. Kurutma esnasında meyvelerdeki besin değerleri kalırken meyve içinde var olan su buharlaştırılarak meyve özü elde edilir.

Elma cipsi yüksek lif içermekte lifli gıdaların kan şekerindeki ani değişimleri önlediği, posalı yapısının sindirimi rahatlattığı, kabızlığa iyi geldiği beslenme uzmanları tarafından söylenmektedir. Elma cipsinde bulunan A,C vitaminleri cilt ve kemik sağlığına B vitamini metabolizmanın çakışmasına faydalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir